Detské jasle

Určite sa mnohí pamätáte na to, ako sme vo Svite mali detské jasle.

Nebudem tu polemizovať nad tým, prečo boli zrušené a pod. (to teraz nie je podstatné). Zamýšľam sa skôr nad tým, prečo ich v našom meste, nemať opäť. A preto je to priorita č.1, v mojom volebnom programe. Mnohí rodičia nie sú zástancami toho, aby bolo potrebné byť s dieťaťom doma, až do predškolského veku. Sú rodičia, ktorí si to nemôžu dovoliť, byť  doma na materskej dovolenke. Ani sa im nečudujem, majú úvery na byty, autá a podobné výdavky.

Veľa rodičov hľadá súkromné opatrovanie. A v konečnom dôsledku, nemyslíte si, že v dnešnej dobe sa vytráca pointa pojmu materská dovolenka? Napríklad v tej rovine, keď si musia mama s otcom vymeniť úlohy, na materskej ostáva muž, lebo manželka má vyšší príjem, čo nie je dnes výnimkou. Alebo, mnohopočetnejšie rodiny s malými deťmi, ktoré nemôžu navštevovať MŠ, lebo ich matky sú na materskej dovolenke…..atď.

Veľa rodičov hľadá súkromné opatrovanie. Ďalší vozia svoje deti s trvalým pobytom vo Svite do jaslí, deti tam potom prechádzajú do MŠ, nehovoriac o plnení si povinnej školskej dochádzky v Poprade. Mohla by som tu spomenúť ďalšie dôvody. Ale načo? Ako poslankyňa budem hľadať cestu, ako sa to dá, a robiť všetko preto, aby sa splnili sny mnohým mladým rodinám v našom meste.

Môže Vás zaujímať

Andrea Panáčková

Kto som?

Žijem vo Svite aj s mojou rodinou od svojho narodenia. Som matkou dvoch štrnásťročných dcér. V trojizbovom byte žijeme skromne,

Celý článok »